Strona główna
Przyjazd
Wyjazd
Przyjazd
Wyjazd
Przyjazd
Wyjazd
Wirtualny spacer

Marzysz o aktywnym wyjeździe i spędzeniu czasu z dala od tłumów, ale tuż obok stolicy? Góra Kalwaria oraz Hotel KOSZARY zapraszają w niezwykłą podróż!

Góra Kalwaria to niewielka miejscowość położona zaledwie 25 km od Warszawy, nad rzeką Wisłą, w powiecie piaseczyńskim. Bliskie położenie od stolicy pozwala na szybki i dogodny dojazd, a jednocześnie zapewnia tak wyczekiwany spokój z dala od zgiełku wielkiego miasta. Świeże powietrze, bliskość Wisły i liczne atrakcje turystyczne czynią Górę Kalwarię coraz popularniejszą destynacją dla osób, które szukają ciekawych alternatyw letniego odpoczynku. Dlaczego warto wybrać się w te okolice? Jakie atrakcje oferuje Hotel KOSZARY należący do sieci Arche?

ZDOBYWAJ GÓRĘ ROWEREM - sprawdź szczegóły specjalnej oferty pobytowej z noclegiem, obiadokolacją i możliwością wypożyczenia roweru.

Góra Kalwaria ze względu na swoje historyczne i militarne korzenie jest doskonałym miejscem, gdzie całą rodziną można zwiedzać pieszo, na rowerze lub po prostu odpoczywać ciesząc się urokami przyrody. Wielu turystów z przyjemnością odwiedza lokalne kościoły, synagogi, dawne koszary wojsk, poszukując historycznych ciekawostek. Inni wybierają aktywną rekreację rowerową lub kajakową na położonej niedaleko rzece Jeziorce. Na ceniących sobie aktywność rekreacyjną czekają liczne ścieżki rowerowe należące do Krainy Jeziorki oraz Chojnowski i Mazowiecki Park Krajobrazowy. Jeszcze inni wolą cieszyć się bliskością przyrody odpoczywając wśród okolicznych pól i lasów. Nieważne którą wersję wybierasz dla siebie, Hotel KOSZARY oraz malownicze podwarszawskie miasteczko z pewnością spełnią Twoje oczekiwania!

Co czyni Górę Kalwarię wartą uwagi każdego turysty? Początki miejscowości sięgają aż XIII wieku. Zniszczenie Potopem Szwedzkim przyczyniło się do odbudowania wsi w nowej formie. Liczne zmiany ustroju, zabory oraz przewroty polityczne przyczyniły się do intensywnych przeobrażeń zachodzących w miasteczku. Burzono i budowano kościoły, sprowadzano wojsko. Ciekawostką jest że Żydzi, którzy mieli bezwzględny zakaz osiedlania się we wsi aż do początku XIX wieku, po jego zniesieniu stali się dominującą społecznością. Dziś w Górze Kalwarii można podziwiać m.in synagogi oraz inne pozostałości kultury chasydyzmu. W międzyczasie wieś, a potem miasteczko, pełniło rolę kwater wojsk oraz obozów szkoleniowych. Aż do II wojny światowej w Górze Kalwarii mieściła się Główna Szkoła Straży Granicznej. W miasteczku stacjonowało wiele formacji wojsk, po których dziś pozostały liczne zabudowania oraz... historie i legendy.

Na odwiedzających Górę Kalwarię, którzy cenią  sobie aktywność rekreacyjną czekają ścieżki rowerowe należące do Krainy Jeziorki. Różnorodność długości i stopnia trudności pozwalają na dopasowanie najlepszej trasy do swoich umiejętności i oczekiwań. Pobliski Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, związane z nim opowieści i legendy z pewnością przypadną do gustu zarówno amatorom historii, dawnych kultur jak i najmłodszym turystom, na których czeka wiele ciekawych informacji oraz wspólnych zabaw edukacyjnych. 

W Hotelu KOSZARY istnieje także możliwość wypożyczenia rowerów, kasków a nawet siodełek dla najmłodszych. Jeśli więc poszukujesz miejsca na odpoczynek i marzysz o bliskim kontakcie z przyrodą, historią i kulturą - to wszystko znajdziesz w Górze Kalwarii!

ZOBACZ KONIECZNIE:

  • Czołg, pojazd opancerzony i armaty / Odległości: ok 200m od hotelu (teren byłej jednostki GK) / Bezpośrednio na terenie hotelu znajdują się armaty.
  • Sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego – Wieczernik na Mariankach / Odległość: ok. 1 km od hotelu
  • Zamek w Czersku / Odległość: ok 3 km od hotelu
  • Budynek dawnej synagogi / Dwór cadyka i Dom Modlitwy / Odległość: ok 0,4 km od hotelu
  • Kapliczka Św. Antoniego / Odległość: ok 0,6 km od hotelu
  • Park Linowy Pod Palmami Pęcław k. Góry Kalwarii / Odległość: ok 5 km od hotelu
  • Wiatrak Koźlak, Linin koło Góry Kalwarii / Odległość: ok 5 km od hotelu
  • Spływy Kajakowe Wisłą  / Odległość: ok 8 km od hotelu / kajakigorakalwaria.pl
  • Park Rodzinny PLANETA ZALESIE / Odległość: ok 16 km od hotelu
Lokalizacja

w wyjątkowej okolicy

ul. Dominikańska 11
05-530, Góra Kalwaria

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij