Strona główna
Przyjazd
Wyjazd

Atrakcje

W pobliżu hotelu znajuje się wiele atrakcyjnych miejsc wartych odwiedzenia. 

Czołg, pojazd opancerzony i armaty

W pobliżu hotelu znajduje się czołg i pojazd opancerzony. W odległości ok 200m od hotelu (teren byłej jednostki GK). Bezpośrednio na terenie hotelu znajdują się armaty.

obrazek

Sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego – Wieczernik na Mariankach

Odległość: ok. 1 km od hotelu
Wieczernik (niewielki kościół Wieczerzy Pańskiej) na Mariankach w Górze Kalwarii – aktualnie sanktuarium o. Stanisława Papczyńskiego – zbudowano w 1674 r. Był on częścią Nowej Jerozolimy, obecnie Góry Kalwarii. Miasto i liczne kościoły powstały na planie krzyża jako symbol Wielkiego Piątku, a mały Wieczernik, położony na uboczu, podkreślał tajemnicę Wielkiego Czwartku. Tam pątnicy rozpoczynali swoją drogę pokutną, a towarzyszyli im marianie, których wraz z siedmioma innymi zakonami sprowadził do Nowej Jerozolimy bp Stefan Wierzbowski.

Wieczernik otacza niewielki park z rzeźbionymi stacjami drogi krzyżowej – 15 stacji wykonanych w piaskowcu autorstwa Hanny Grocholskiej /praca nad nimi trwała 12 lat/. Na terenie sanktuarium znajduje się także Muzeum Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego.

obrazek

Zamek w Czersku

Odległość: ok 3 km od hotelu
Zamek wzniósł w XIV i XV wieku książę mazowiecki Janusz I. Budowla miała duże znaczenie militarne. Mury o grubości 2 m i wysokość do 8 m gwarantowały bezpieczną twierdzę. Od 1526 roku zamek podlegał Królowej Bonie. Budowla mocno ucierpiała podczas najazdu szwedzkiego (1656 r.).

Pod koniec XVIII wieku marszałek Franciszek Bieliński podjął działania mające na celu odbudowę zamku, wybudowano wówczas m.in. most nad fosą. Pod zaborem pruskim zamek ponownie popadł w ruinę. Dziś można podziwiać widok na dolinę z dwóch wież i zamkowego wzgórza.

Na zamkowym dziedzińcu odbywają się coroczne imprezy tematyczne np. Dni Dziedzictwa, Ogrody Królowej Bony, Turnieje Rycerskie, o których informują lokalne plakaty, prasa oraz witryny internetowe. W okresie wiosenno-letnim mają miejsce Weekendowe Pikniki Historyczne - pokazy umiejętności rycerskich,  kramy rzemieślników, turnieje łucznicze dla publiczności.

obrazek

Kościół Parafialny w Górze Kalwarii

Odległość: ok 0,5 km od hotelu
Ufundowany w 1755 roku przez marszałka wielkiego koronnego Franciszka Bielińskiego. Projektantem świątyni był Jakub Fontana. W 1952 roku prymas Stefan Wyszyński powierzył parafię zakonowi Marianów.

obrazek

Kapliczka Św. Antoniego

Odległość: ok 0,6 km od hotelu
Niewielki kościółek znajdujący się na tyłach ogrodu parafialnego w Górze Kalwarii. W barokowym kościółku znajduje się posąg Św. Antoniego. Obok kościółka wypływa też źródełko.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii 

Odległość: ok 1,5 km od hotelu
Ośrodek oferuje  2 baseny w tym jeden ze sztuczną rzeką, jacuzzi, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnię, saunę i siłownię.

obrazek

Park Linowy Pod Palmami Pęcław k. Góry Kalwarii

Odległość: ok 5 km od hotelu
Obiekt oferuje 3 trasy z trzema stopniami trudności dla dzieci od 130cm wzrostu.
Oprócz parku linowego obiekt oferuje gościom możliwość skorzystania z kawiarni, restauracji. Jest tam też klub muzyczny, w którym w weekendy organizowane są koncerty, dyskoteki itp.

obrazek

Wiatrak Koźlak, Linin koło Góry Kalwarii

Odległość: ok 5 km od hotelu
Wiatrak uważany za największy koźlak w Polsce zbudowany ok. 1854 r. na terenie warszawskiej Woli został przeniesiony do Linina ok. 1916 r. Z uwagi na zachowane urządzenia techniczne uznany za zabytek techniki XIX w. posiada wartość historyczną i naukową.

Tężnia solankowa i zespół uzdrowiskowy w Konstancinie 

Odległość: ok 15 km od hotelu
Tężnia solankowa Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. jest obiektem leczniczym – inhalatorium zewnętrznym. Została zbudowana w 1978 roku i jest zasilana solanką z położonego nieopodal odwiertu, która, dzięki stężeniu minerałów 6,5%, posiada właściwości lecznicze.

Powietrze wokół Tężni w wyniku parowania solanki tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do klimatu, którym możemy cieszyć się nad morzem. Minerały w nim zawarte wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych.

Działają także stymulująco na pracę układu odpornościowego. Szczególnie istotne dla naszego zdrowia są pierwiastki jod, brom, wapń oraz magnez

Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce

Odległość: ok 22 km od hotelu
Zespół parkowo-pałacowy oferujący zwiedzającym stałe ekspozycje i wystawy czasowe związane z życiem polsko-amerykańskiego bohatera walk o niepodległość obu narodów – Kazimierza Pułaskiego oraz propagujące dziedzictwo materialne i duchowe ziemi grójeckiej i wareckiej.

obrazek

Spływy Kajakowe Wisłą

Odległość: ok 8 km od hotelu
Przykładowa trasa: Królewski Las - Tama Wojskowa w Górze Kalwarii (2h)
Trasa łatwa, niezwykle urodziwa – licząca około 8 kilometrów. Przepiękne piaszczyste plaże oraz możliwość spotkania orła sprawia, że ten krótki dystans może na długo utkwić w  pamięci kajakigorakalwaria.pl

Park Rodzinny PLANETA ZALESIE

To około 50 ha terenów rekreacyjnych naszpikowanych atrakcjami. Podczas spaceru ścieżkami tematycznymi można tu spotkać dinozaury, roboty, pojazdy filmowe. Park zachęca też do aktywnego spędzania czasu a sprzyja temu Zalew, nad którym położony jest obiekt. Do dyspozycji odwiedzających kajaki, łódki, rowery wodne, zjeżdżalnie igielitowe i wiele więcej! 

Kozia Farma Aleksandrów koło Góry Kalwarii

Niewielka farma, kemping z wieloma agro-atrakcjami. Konieczne wcześniejsze rezerwacje terminów.

Lokalizacja

w wyjątkowej okolicy

Ul. Dominikańska 11
05-530, Góra Kalwaria

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij